PANDEMİ DÖNÜŞÜ KAISİAD

 

Gebze KAISİAD Kahvaltıda Buluştu

Merkezi Kocaeli Gebze ilçesinde bulunan, Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) yönetim ve üyeleri kahvaltılı toplantı Yaptı.

 

Pandemi süreci sonrasında Gebze KAISİAD geleneksel toplantılarına kaldığı yerden devam etti.

Tuzla Adli 2 Restaurant’ta bir araya gelen KAISİAD yönetimi ve üyelerine bu toplantıda Bursa KAISİAD Başkanı Yener BULUT ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti. Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Başkan Meşaik Karakuş pandeminin dünya ve ülke ekonisine, ticaretine ve sosyal hayata olan olumsuz etkilerine değindi. Özellikle emek dünyasına katma değer yaratan KOBİ’lerin artan yük ve sıkıntılarının işverenler üzerindeki olumsuz etkilerine yönelik sosyal politikalar geliştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Karakuş, üyelerin KAISİAD gibi derneklere sahip çıkıp, katma değer yaratacak fikir ve paylaşımlarına ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

İlerleyen süreçte yapılacak olan etkinliklerin daha fazla katılımcı ile daha kalabalık olmasını da dileyen Başkan Karakuş, yakın zamanda yapılacak olan olağan kongre de ikinci dönemini tamamlayarak görevi devralacak olan arkadaşlara başarı dileklerini iletti.  Konuşmasında son olarak Bursa KAISİAD Başkanı Yener Bulut ve Yönetimine geniş katılımları için teşekkür eden Meşaik Karakuş akabinde mikrofonu Yener Bulut’a bıraktı.

Bursa KAISİAD Başkanı Yener Bulut, SİAD’ların önemine vurgu yaparak, bu tarz yapıların arasındaki iletişimi güçlendirmek ve ortak projelere imza atacak çalışmalara öncülük yapmak için çalışmalara başlayacaklarını belirtti. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte pandemi öncesi yaptırdıkları özel işlemeli Türk bayrağı motifli Türkiye Haritasını Meşaik Karakuş’a hediye ederek sözlerini tamamladı. Başkan Bulut’un konuşmasının ardından ise toplantı serbest kürsü şeklinde devam etti. Sohbette söz alan Nasrettin Bavaş, Nihat Yıldırım ve Özgür Agin misafirleri selamlayarak, KAISİAD ve çalışmaları ile ilgili dilek ve temennilerini dile getirdiler. Kahvaltı organizasyonu Osman Adıgüzel’in “Adımlar Sayarım Merdivenleri” şiir kitabını imzalaması ile tamamlandı.