KARS ARDAHAN IĞDIR SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ

09.12.2017 – 21.12.2019  FAALİYET RAPORU

Yönetim Kurulumuzun seçildiği 09.12.2019  tarihinden günümüze kadar yapılmış faaliyetler aşağıda başlıklar halinde sunulmuştur.

 1. Tüzüğe uygun olarak ayda en az iki kez olmak üzere sadece dernek merkezinde toplam 57 adet yönetim kurulu toplantısı yapılmıştır.
 2. Her ay bir üyemizin finansörlüğünde her ayın sonuna denk gelen cumartesi günü kahvaltı programına devam edilmiştir.
 3. Kaısiad için yeni logo tasarlandı ve haziran 2018 yılında bütün işlemler tamamlanıp Yeni Dernek Binasına taşınıldı.
 4. Kaısiad Dernek Merkezine Üye Firma Logolarının bulunduğu Üye Tanıtım Panosu yaptırıldı
 5. Sarıkamış kayak merkezine Şubat  2018 tarihinde  yaklaşık 40 kişilik bir grupla gezi gerçekleştirildi. 24 Şubat günü Serkanında katılımı ile Sarıkamış Whitepark otel de Serka Genel sekreteri Doc.Dr. Hüsnü Kapu tarafından Bölgesel yatırım teşvikleri ve avantajları konulu seminer düzenlendi.  Şubat  2019 tarihinde  yaklaşık 50 kişilik bir grupla gezi gerçekleştirildi.  Yine Sarıkamış kayak merkezine  ŞUBAT 2020 tarihine 30 kişilik bir grup ile gezi plandı ve çalışmaları tamamlandı, uçak biletleri alındı.
 6. Ramazan ayında protokolün de katılımı ile 2018 ve 2019 tarihlerinde iftar yemeği tertip edilmiştir..
 7. 2 Yıllık Dönem içerisinde Nöbet sistemi uygulamaya konuldu ve Kaısiad Dernek Merkezinde hafta içi 4 gün Yönetim Kurulu üyelerimiz nöbetleşerek dernek binasını boş bırakmamışlardır.
 8. 2018 yılı Aralık ayında Kars Ardahan ve Iğdır’da bulunan köy okullarına kitap ve oyun yardımında bulunuldu.
 9. 2018 Aralık ayında üyelerimizinde katkılarıyla Kars Ardahan Iğdır da bulunan köy okullarına her öğrenciye 1 bot 1 mont kampanyası başkaltarak 210 öğrenciye yardımda gönderilmiştir.
 10. 2018 eylül ayında Görkem Çiler Futbol Turnuvasında Kaısiad üye çocuklarından oluşan bir takım ile Kaısiad temsil edilmiştir.
 11. Darıca Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Imalat Sanayi Ihtiyaçlarına Uygun Cihazlar ile Plc ve Kontrol Laboratuvarı Kurulması tanıtım Programına Kaısiad Başkan ve Yönetim Kurulu katılım sağlamıştır.
 12. 23 Aralık 2017 tarihine hegzagon otelde A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hüseyin Cemal Hüseyin tarafından iş güvenliği konusunda işveren sorumlulukları konulu kahvaltılı seminer programı gerçekleştirildi.
 13. 27 Ocak 2018 tarihinde Yelkenkaya otelde Kosgeb Gebze Müdürü Hakan Demirci Kosgeb yetkilisi Cem Özhan tarafından Kobilere Yönelik Teşvikler konulu kahvaltılı seminer düzenlenmiştir.
 14. 17 Şubat 2018 tarihinde Resort otel de Kurucu Başkan Ufuk Ekinci tarafından Arabuluculuk konulu kahvaltılı seminer programı gerçekleştirildi.
 15. 18 Aralık 2018 tarihinde Dernek Merkezinde İzopoint Firma yetkilisi Serkan Yavuz tarafından inşaatlarda yalıtım konulu seminer gerçekleştirildi.
 16. 21 Nisan 2018 tarihinde Ticaret odası meslek komitelerine seçilen kaısiad lı iş adamlarına kahvaltı düzenlendi.
 17. 1 nisan 2019 tarihinde GEBZE TEKNİK ÜNİVERSTESİ ne ziyaret gerçekleştirildi.
 18. 21 Nisan 2018 taihinde Fesa Buseness otel de Onay Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi sahipleri Hakan Danır ve Salih Aysel tarafından mesleki yeterlilik ve teşvikler konusunda bilgiler verildi. Hangi mesleklerin mesleki yeterlilik belgesi alması zorunluluğu olduğu detaylı bir şekilde anlatıldı. Devlet teşviklerinden yararlanma şartları hakkında da bilgilerin verildiği kahvaltılı seminer gerçekleştirildi.
 19. . Kaısiad ve Özgürce Danışmanlık iş birliğinde 3 Mayıs Cuma Akşamı Kaısiad Dernek Merkezinde yaklaşık 40 kişinin katılım sağladığı “Renklerle Insanları Tanıma Sanatı ve Iletişim” Konulu seminer programı gerçekleştirildi,.
 20. Geleneksel Kocaeli’nin BatıYakası En’leri 82. İl Gebze Marka Şehir Gebze Vefa ve Başarı Ödülleri Merhum Cihan Bektaş anısına YILIN SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ÖDÜLÜNÜaldık.
 21. 2 Yıllık faaliyet dönemi içerisinde bir çok partiden seçim öncesi ve seçim sonrası ziyaretler dernek merkezinde etkin bir çoğunlukla karşılandı ve ağırlandı. Aynı zamanda çeşitli görevlere yeni gelen siyasi parti başkanlarına ziyaretler yapılmıştır ve Ticaret odası ziyaret edilmiştir.
 22. Kocaeli Büyükşehir , Gebze Darıca Dilovası ve Çayırova Belediye Başkanları ziyaret edildi.
 23. Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova kaymakamları ziyaret edildi.
 24. Kocaeli il Emniyet Müdürü hemşerimiz Veysel Tipoğlu ziyaret edildi.
 25. Kocaeli istihdam daire başkanı Hemşerimiz Öztekin Kaşukçi Ziyaret edildi.
 26. 2018 ve 2019 Ocak aylarında Sarıkamış Şehitleri anma proramlarına kalabalık bir Kaısiad grubu ile katılım sağlandı.
 27. 30 Kasım 2019 tarihinde Üyemiz Talat Osmanoğullarının düğün salonunda Kaısiad yıldönümünü kutlamak ve farklı kültürleri tanıma gecesi gerçekleştirildi.
 28. 10-12 Ocak 2020 tarihlerinde Gebze Ticaret odası ile Kars Sarıkamış’a Ticaret Çalıştayı Planlaması yapıldı.
 29. Dernek idaresi ile ilgili rutin işlemler yapılmış, gelir gider ve ödeme işlemleri ile yasanın ve tüzüğümüzün yönetim kuruluna yüklediği sair işler yapılmıştır.
 30. Davetli bulunduğumuz toplantı ve özel günlere katılım yapılmış, dernek mümkün olduğunca her platformda temsil edilmiş, mevcut beşinci Genel Kurulumuz ile ilgili çalışmalar yapılmıştır.